Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

ORKIESTRA "FISORCHESTRA G. ROSSINI" - WŁOCHY - KWINTET AKORDEONOWY "ARTI SENTEMO" RADZYŃ PODLASKI

 
Na zaproszenie Zespołu Akordeonowego „Arti Sentemo” działającego pod kierunkiem dyrektora Szkoły Muzycznej im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim Zbigniewa Czuryły gościła w Lublinie - znana w wielu krajach - Akordeonowa Orkiestra Włoska „Fisorchestra G. Rossini” z Santa Giustina (Belluno). Działa ona od 1982 r. pod dyrekcją maestro Ernesto Bellusa. Koncertuje we Włoszech, w różnych krajach Europy, a także w północnej i południowej Ameryce. W jej repertuarze znajdują się utwory muzyczne od baroku do romantyzmu, od klasycznych oper i transkrypcji symfonicznych, aż do muzyki popularnej i rozrywkowej.Grała m.in. ma Placu Świętego Piotra w Rzymie podczas obecności papieża Jana Pawła II, a także brała udział w wielu programach telewizyjnych transmitowanych przez włoską telewizję Rai Uno. Jedyny koncert odbył się w Domu Kultury LSM. Towarzyszył jej Kwintet Akordeonowy z zespołu „Arti Sentemo” pod dyrekcją Zbigniewa Czuryły. Bilety na ten jedyny koncert rozeszły się błyskawicznie. Każdy zaprezentowany utwór przez Kwintet Akordeonowy z zespołu „Arti Sentemo” z Radzynia Podlaskiego jak i Akordeonową Orkiestrę Włoską „Fisorchestra G. Rossini” z Santa Giustina spotkał się z uznaniem publiczności i nagradzany był gromkimi brawami, a bisów nie było końca.

 


Zenon Krawczyk
 
Data pliku video: 2018-08-26, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  radzyński

  Powiat radzyński -powiat w województwie lubelskim ma swoją siedzibę w mieście Radzyń Podlaski. Został on utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Radzyń Podlaski, Borki, Czemierniki, Kąkolewnica, Komarówka Podlaska, Radzyń Podlaski, Ulan Majorat, Wohyń. Na obszarze 965,1 km² mieszka 61 tys. osób.

  Każdy turysta powinien zwrócić uwagę na Radzyńską Krainę Serdeczności. Jest to turystyczna marka powiatu. Przewodnik audio pozwoli na interaktywną wycieczkę po mieście, a drugi z nich zabierze nas na tereny, gdzie zaznamy bezpośredniego kontaktu ze środowiskiem naturalnym. Szczególnie uradowani będą amatorzy ornitolodzy.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola