Belka
Wtorek, 19 Marca 2024   imieniny: Bogdan, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Polacy liderami bankowości mobilnej w Europie - wynika z badania ING

Data publikacji: 2017-09-14, Data modyfikacji: 2017-09-14
A A AWydrukDrukuj  
 
Polacy liderami bankowości mobilnej w Europie - wynika z badania ING

Z badania „Finansowy Barometr ING” wynika, że Polacy aktywniej niż mieszkańcy innych państw europejskich korzystają z bankowości mobilnej.

Choć Polacy nieznacznie rzadziej niż mieszkańcy Europy posiadają urządzenia mobilne, to równocześnie aktywniej od innych używają ich do wykonywania operacji bankowych. Dwie trzecie (65%) posiadaczy urządzeń mobilnych w Polsce deklaruje, że skorzystało chociaż raz z bankowości mobilnej. Pod tym względem Polacy wyprzedzają mieszkańców wszystkich europejskich krajów, które wzięły udział w badaniu m.in. Niemcy (38%), Francja (57%), Wielka Brytania (57%) czy Hiszpania (64%). Bardziej aktywni od Polaków okazali się tylko Turcy (80%).

Posiadacze urządzeń mobilnych w Polsce używają ich przede wszystkim do sprawdzania stanu konta lub historii transakcji (65%). Ponad połowa opłaca za ich pomocą rachunki (51%), a 44% wykonuje przelew między własnymi kontami. Co trzecia osoba wysyła za pomocą urządzenia mobilnego pieniądze krewnym lub znajomym (34%), a co czwarta szuka najbliższego bankomatu lub oddziału (26%).

Po raz kolejny potwierdza się, że Polacy należą do najnowocześniejszych społeczeństw w Europie jeśli chodzi o adopcję nowych rozwiązań w finansach osobistych. Smartfon stał się prawdziwym mobilnym centrum dowodzenia pieniędzmi Polaków. Za jego pomocą sprawdzamy stan konta i historię transakcji, opłacamy rachunki i dokonujemy innych przelewów.

Skąd taki entuzjazm Polaków do korzystania z nowych technologii w finansach? Duża w tym zasługa faktu, że Polska stosunkowo niedawno dołączyła do grona państw rozwiniętych. Paradoksalnie dzięki temu polski sektor bankowy mógł przeskoczyć pewne archaiczne już rozwiązania stosowane na zachodzie i od dawna proponuje klientom innowacyjne na skalę światową produkty i usługi. Dlatego dla Polaków takie usługi jak bankowość mobilna czy płatności zbliżeniowe są zupełnie oczywiste i naturalne  - mówi Karol Pogorzelski, ekonomista ING Banku Śląskiego.

Zarówno Polacy, jak i mieszkańcy innych państw biorących udział w badaniu, jako główny powód dla którego zaczęli korzystać z bankowości mobilnej wymieniają wygodę (53%). Na kolejnych miejscach wskazują fakt, że ich bank zaczął oferować tą usługę (13%) lub sami zaczęli korzystać z urządzenia obsługującego bankowość mobilną (13%). Wśród przyczyn niekorzystania z bankowości mobilnej Polacy najczęściej wskazują na brak zaufania do zabezpieczeń (54%), ale także brak potrzeby (22%) lub zbyt skomplikowane rozwiązania (12%).

Finansowy Barometr ING to cykliczne badanie Grupy ING, badające zachowania i postawy konsumentów wobec zagadnień finansowych w Polsce i na świecie. Badanie zostało przeprowadzone w lutym 2017 r. w 13 krajach: Polska, Austria, Belgia, Czechy, Francja, Hiszpania, Holandia, Luksemburg, Niemcy, Rumunia, Turcja, Wielka Brytania, Włochy. W badaniu wzięło udział 12 662 respondentów, w tym 1004 z Polski.

ING BANK ŚLĄSKI S.A., Źródło artykułu: infowire.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    radzyński

    Powiat radzyński -powiat w województwie lubelskim ma swoją siedzibę w mieście Radzyń Podlaski. Został on utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Radzyń Podlaski, Borki, Czemierniki, Kąkolewnica, Komarówka Podlaska, Radzyń Podlaski, Ulan Majorat, Wohyń. Na obszarze 965,1 km² mieszka 61 tys. osób.

    Każdy turysta powinien zwrócić uwagę na Radzyńską Krainę Serdeczności. Jest to turystyczna marka powiatu. Przewodnik audio pozwoli na interaktywną wycieczkę po mieście, a drugi z nich zabierze nas na tereny, gdzie zaznamy bezpośredniego kontaktu ze środowiskiem naturalnym. Szczególnie uradowani będą amatorzy ornitolodzy.

     

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola