Sobota, 27 Kwietnia 2024   imieniny: Felicja, Teofil, Zyta

08 06 2019 Stal Kraśnik 0:3 Orlęta Radzyń Podlaski

autor: Kuba Suski montaż: Krzysztof Suski grafika: Maciej Poleszak Młodzież Orląt pokonuje, młodzież kraśnickiej Stali Stal Kraśnik 0:3 Orlęta Radzyń Podlaski bramki: Dominik Barciak 24', Bartosz Ciborowski 26', Jan Bożym 62' Stal Kraśnik: Mikołaj Śmieszek - Jakub Gajewski, Damian Pietroń (67' Vladyslav Kudryavtsev), Daniel Szewc (90' Krystian Michalak), Kacper Nastałek, Ernest Skrzyński, Maciej Welman, Bartłomiej Koneczny, Dariusz Partyka, Kacper Wójtowicz, Adrian Kisiel Orlęta Radzyń Podlaski: Robert Nowacki - Bartosz Idzikowski, Bartosz Ciborowski (68' Kacper Waniowski), Kacper Lipiński, Jan Bożym, Oskar Siwek, Arkadiusz Korolczuk (46' Arkadiusz Kot), Rafał Kiczuk (80' Adrian Zarzecki), Kacper Kania, Karol Turek, Dominik Barciak (80' Karol Kalita) Pierwsza akcja należała do gospodarzy w 5 minucie strzał Kacpra Wójtowicza, zawodnika Stali i po rykoszecie, interweniuje Robert Nowacki, bramkarz Orląt. Po 5 minutach, kolejny strzał Kacpra Wójtowicza, ale tym razem niecelny. 12 minuta, goście wywalczyli rzut rożny. 24 minuta strzał Stali, piłka kozłowała, ale uratował sytuację bramkarz Orląt. Po kontrze goście wychodzą na prowadzenie 0:1, po bramce Dominika Barciaka. Dwie minuty później, goście podwyższyli wynik na 0:2, a strzelcem był, Bartosz Ciborowski. W 39 minucie, przejęcie piłki przez Stal i Erni Skrzyński biegnie na bramkę, wysoko wychodzi bramkarz gości i blokuje strzał naszego zawodnika. 41 minuta, róg dla Orląt, po rogu przejmuje piłkę Stal. Pierwsza połowa spotkania kończy się prowadzeniem dwubramkowym gości. Po przerwie w 52 minucie, wrzutka z wolnego Ciborowskiego i strzał głową jego kolegi w poprzeczkę, bramki Śmieszka. Po kilku minutach, znów była zagrożona bramka Stali, ale strzał z dalszej odległości, obronił Mikołaj Śmieszek. W 62 minucie, akcja gości i piłkę w polu karnym dostaje Jan Bożym i płaskim strzałem podwyższa prowadzenie Orląt na 0:3. W kolejnej akcji gości było groźnie pod bramką Stali, ale tylko szczęście, uratowało przed stratą kolejnego gola. W 73 minucie, Stal odpowiada akcją, po której Daniel Szewc uderza na bramkę gości, ale jego strzał okazuje się za lekki i Robert Nowacki, bramkarz Orląt , łapie pewnie futbolówkę. W 75 minucie, długa piłka na skrzydło do Jakuba Gajewskiego, ten pociągnął i strzelił z ostrego kąta, ale obronił bramkarz gości. W 86 minucie, Kacper Waniowski, uderzył, ale na szczęście, ponad poprzeczką Mikołaja Śmieszka. 90' za Szewca, wchodzi Krystian Michalak i dostaje gromkie brawa, w podziękowaniu za długoletnie reprezentowanie braw Stali Kraśnik. Był to jego pożegnalny występ w kraśnickich barwach. Daniel kończy karierę i poświęci się pracy trenerskiej. Dziękujemy Daniel i życzymy sukcesów. W doliczonym czasie gry, piękne uderzenie zawodnika gości, piłka odbija się od poprzeczki i wychodzi w pole. Blisko było utraty 4 gola. Mecz kończy się trzy bramkową porażką kraśnickiej Stali. Młodzież Orląt z Radzynia Podlaskiego, okazała się lepsza, od naszej młodzieży i zasłużenie wygrała spotkanie kończące III-ligowy sezon 2018/2019. Nasza Stal zajęła 10 pozycję w tabeli, zdobywając 43 punkty (11 zwycięstw, 10 remisów i 13 porażek). Bramek zdobytych: 46, a straconych: 47. Z III ligi naszej, awansowała Stal Rzeszów, pokonując w ostatniej kolejce, dotychczasowego lidera, Podhale Nowy Targ 2:1. Wyrównując się w tabeli ilością punktów, ale pierwszy mecz pomiędzy tymi zespołami zakończył się remisem: 1:1, to dzisiejsze zwycięstwo dało awans rzeszowskiej Stali. Spadają z ligi: Podlasie Biała Podlaska, Wiślanie Jaśkowice, Czarni Połaniec i Spartakus Daleszyce. Te spadające zespoły, zostaną zastąpione przez awansujące z IV lig: Hetman Zamość - IV liga, Lubelska Korona II Kielce - z IV ligi Świętokrzyskiej Wisłoka Dębica - IV liga Podkarpacka Awans z Małopolski uzyska zwycięzca barażu. Ponieważ są dwie grupy. z grupy wschód: Unia Tarnów z grupy zachodniej: Jutrzenka Giebułtów Uzupełni ten skład Siarka Tarnobrzeg, która spadła z II ligi. Czekamy na kolejny sezon, który rozpocznie się w drugim tygodniu sierpnia. tekst własny